Co to jest SPA?

Spa to oaza spokoju, w której ludzie aktywnie działają na rzecz odprężenia ciała, umysłu i ducha. Osiąga się to poprzez zabiegi (odprężenie, piękno), jak również poprzez sprzęt fitness dla ciała, poprzez medytację czy relaks. Stosowane zabiegi wykorzystują wszystkie pięć zmysłów. Kierownik uzdrowiska i personel uzdrowiska dbają o indywidualne potrzeby gości. Oczekiwania gości dotyczące dobrego samopoczucia są spełniane, a firma zobowiązuje się działać w oparciu o jakość i zasady etyczne.

Hotel Spa

Hotelowe spa oferuje szeroką gamę obiektów rekreacyjnych, w tym spa z pełnym zakresem usług. Działania mogą obejmować golf, tenis, sporty wodne, jazdę konną, piesze wycieczki, kolarstwo górskie i wiele innych. Menu spa jest poświęcone zabiegom dziennym, w tym odprężającym gabinetom kosmetycznym i holistycznym programom odnowy biologicznej. Spa hotelowe, jak sama nazwa wskazuje, są zawsze połączone z sąsiednim hotelem, umożliwiając gościom dostęp do ich usług podczas wakacji. Można je znaleźć zarówno w środowisku miejskim, jak i wiejskim, od tanich po luksusowe zabiegi spa.

Ośrodek termalny

W uzdrowisku termalnym oferowane są kompleksowe programy obejmujące holistyczne zabiegi spa. Głównym wydarzeniem dla gości są oczywiście różnorodne formy wykorzystania wody termalnej od kąpieli w różnego rodzaju basenach po holistyczne zabiegi z wykorzystaniem wody termalnej. Obiekty spa są zróżnicowane pod każdym względem – od zabiegów upiększających i zdrowotnych po zabiegi lecznicze i regeneracyjne. Pobyt zazwyczaj trwa dłużej niż dwa dni. Hotel może, ale nie musi, mieć przyległe kąpielisko termalne. Oznacza to, że do uzdrowiska mogły mieć dostęp osoby z hoteli publicznych lub prywatnych.

Dzienne SPA

Dzienne Spa są przeznaczone do zabiegów, które trwają od godziny lub dwóch do całego dnia. Zazwyczaj lokalni klienci udają się do dziennego spa w poszukiwaniu odpoczynku od codziennej rutyny i rozpieszczenia. Oferowane usługi są zróżnicowane, od komunikatów terapeutycznych i zabiegów upiększających na twarz i ciało po obiekty spa, takie jak sauny, kąpiele parowe, baseny, sprzęt do siłowni itp. Spa dzienne to samodzielne zabiegi, które zapewniają gościom zdrowy wypoczynek.

Uzdrowiska

Uzdrowiska docelowe są przeważnie odwiedzane ze względu na ich specyficzne położenie i wykorzystują pełną infrastrukturę obiektów odnowy biologicznej, aby oferować wyjątkowe doznania spa. Samo Spa jest specjalnością i większość usług hotelu koncentruje się na Spa. Uzdrowiska Spa to także najwyższa forma Spa Lifestyle. Hotele często oferują pakiety all inclusive, które obejmują usługi spa. Obejmują one zabiegi spa, takie jak zabiegi terapeutyczne na całe ciało i upiększające, a także zajęcia fitness, programy żywieniowe i holistyczne podejście do zdrowia. Musi to również zrobić personel specjalistyczny i dlatego wymaga obecności lekarza. Spa docelowe oferuje różnorodne programy, które pomagają gościom rozpocząć nowy, zdrowszy styl życia.

Ośrodek medyczny

Uzdrowisko oferuje również kompleksowe programy, które dążą do holistycznego podejścia do leczenia. Zabiegi lecznicze prowadzi zespół lekarzy. Nacisk kładziony jest na dłuższe zabiegi, które trwają trzy tygodnie lub dłużej, a zatem odbywają się w sąsiednich hotelach. Uzdrowiska pozwalają na stosowanie komplementarnych i alternatywnych zabiegów leczniczych, istnieje również możliwość zabiegów z wodą termalną w różnych formach. Oferowane są programy odżywiania i ćwiczeń, a także programy fizjoterapii. Z ośrodków leczniczych mogą korzystać wyłącznie pacjenci lub goście prywatni.

Uzdrowisko

Uzdrowiska te działają również pod stałym nadzorem uprawnionego pracownika służby zdrowia. Personel medyczny pracuje razem z terapeutami spa w atmosferze, która integruje kliniczne ulepszenia estetyczne i zabiegi / koncepcje spa. Uzdrowiska medyczne mogą, ale nie muszą, oferować nocleg. Te uzdrowiska zapewniają kompleksową opiekę zdrowotną i profilaktyczną, która może być zgodna z tradycyjnymi zachodnimi koncepcjami medycznymi, filozofiami komplementarnymi / alternatywnymi lub ich połączeniem (znaną jako medycyna integracyjna). Zabiegi spa są włączane do programów odnowy biologicznej jako skuteczny sposób na zmniejszenie stresu i odmłodzenie.

Łaźnia publiczna

W wannie oferowane są wszechstronne możliwości pływania i programy, które obejmują spa lub holistyczne zabiegi spa. Głównym wydarzeniem dla gości jest woda od pływania w różnego rodzaju basenach po zabiegi holistyczne. Udogodnienia spa są zróżnicowane pod każdym względem – od zabiegów kosmetycznych po zabiegi lecznicze. Pobyt trwa zazwyczaj nie dłużej niż jeden dzień. Hotel może, ale nie musi, przylegać do łaźni. Oznacza to, że dostęp do łaźni mogły mieć zarówno osoby z zewnątrz, jak i goście hotelowi.

Zabiegi łączone

To wyjątkowy zabieg, który najlepiej opisać jako składający się z kilku zabiegów (masaży, zabiegów na twarz, kąpieli itp.). Zwykle wykorzystuje organiczne produkty kosmetyczne lub esencje i materiały, które można uzyskać z regionu. Celem jest wyjątkowe rozpieszczenie gościa. Dlatego ten rodzaj leczenia trwa zwykle dłużej niż godzinę. Również nazwa zabiegu sugeruje szczególne znaczenie: zabieg taki powinien być specjalnością domu i można go porównać do swoistej wizytówki. Zabieg ten powinien wywierać trwałe wrażenie na gościu, a także odzwierciedlać charakter regionu i obiektów.