Mieszkałem w wielu hotelach i niektóre są zdecydowanie bardziej przyjazne dzieciom niż inne. Pisałem wcześniej o rzeczach, które można by poprawić w konkretnych hotelach, ale ponieważ czytelnicy mojego bloga Travel Babbo również przekazali mi opinie, chcę stworzyć pełną listę wszystkiego, co musisz zrobić, aby być wymarzonym hotelem przyjaznym dzieciom. Jeśli spełniasz już kryteria z tej listy, skontaktuj się ze mną! Naprawdę chcę znaleźć idealne hotele i ośrodki wypoczynkowe dla rodzin. A jeśli ta lista nie przedstawia rzeczy, które obecnie robisz w imieniu rodzin na całym świecie, chcielibyśmy, abyś je wdrożył. Bez zbędnych ceregieli, moja lista kontrolna hotelu marzeń:

1) Pokoje, które mogą pomieścić dwoje rodziców z dwójką, trzema lub czterema dziećmi. Nie spodziewam się, że każdy pokój będzie w stanie to zrobić, ale byłoby wspaniale, gdyby hotele miały co najmniej kilka pokoi przeznaczonych dla rodzin. A jeśli twoje pokoje mogą pomieścić łącznie tylko cztery osoby, przygotuj pokoje łączone! Rozstanie się, gdy jesteśmy razem na wakacjach, nie jest wygodne. I naprawdę nie jest to wygodne, gdy mamy dwa pokoje oddalone od siebie o dwa piętra, jak to miało miejsce.


2) Łatwa rezerwacja dla rodzin składających się z pięciu lub więcej osób. Wejdź na stronę dowolnego hotelu i kliknij Rezerwacje. Teraz powiedz mi, czy jest jasne, ile osób może spać w ich pokojach. Nadal szukasz witryny, która zawiera te informacje z góry? Ja też. W większości witryn hotelowych trudno jest określić maksymalną liczbę gości przypadających na pokój, ale spodziewają się, że znasz tę liczbę przed rozpoczęciem wyszukiwania rezerwacji. Wiele hoteli ma przynajmniej kilka pokoi / apartamentów, które mogą pomieścić pięć lub sześć osób. Ale kiedy wchodzisz na stronę internetową, taką jak Grand Wailea’s i próbujesz znaleźć pokój dla dwóch osób dorosłych i czwórki dzieci (opcja w ich rozwijanych menu), natychmiast pojawia się komunikat o błędzie informujący, że żadne pokoje nie są dostępne i że sześciu gości „może przekroczyć limit obłożenia”. To do Ciebie należy odgadnięcie, czy oznacza to, że nie ma żadnych pokoi odpowiadających liczbie gości lub w ogóle dostępnych. Następnie wróć do ekranu wyszukiwania, aby spróbować ponownie z wieloma pokojami i różną liczbą dorosłych / dzieci w każdym pokoju, zgadując teraz, jak podzielić rodzinę na dwa pokoje.

Bardzo bym chciał, żeby hotele miały na swoich ekranach rezerwację notatkę z wyszczególnieniem maksymalnej liczby osób, jaką mogą pomieścić ich pokoje. Zwykle muszę przeszukiwać opisy pokoi, a następnie częściej niż nie muszę pisać e-mailem do hotelu, aby sprawdzić, czy „maksymalnie cztery osoby na pokój” obejmują małe dzieci. Zasadniczo chcę łatwiejszej rezerwacji!

3) Stawka rodzinna. Jeśli masz zamiar poprosić nas o podzielenie się na dwa pokoje, łączone lub nie, zaoferuj zniżkę na drugi pokój. I proszę, proszę, nie wiążcie tego z najwyższymi stawkami, które tak naprawdę nigdy nie są naliczane gościom. Widzę to cały czas. Hotele mają zawsze specjalne oferty: ceny za nocleg i śniadanie; czwarta noc gratis; promocje sezonowe. Czasami oferują rodzinną cenę za drugi pokój, ale nigdy nie jest to zniżka od innych ofert specjalnych. Więc chociaż fajnie, że mieli taryfę rodzinną, w rzeczywistości okazało się, że jest mniej więcej taka sama jak w przypadku innych ofert specjalnych i nie ma nawet 50% reklamowanych oszczędności, ponieważ goście i tak nie zapłaciliby pełnej ceny. Nie ma więc prawdziwej zniżki rodzinnej, chyba że zostajesz na kilka nocy niepodzielnych przez cztery).

Rozumiem, że hotele mają motywację ekonomiczną do maksymalizacji przychodów i oferowania tylko jednej zniżki na pokój. Ale co, jeśli pomyślisz o tym jako o wydatku marketingowym? Jeśli zapewniasz rodzinom lepsze stawki, oznacza to szczęśliwszych rodziców, którzy z większym prawdopodobieństwem będą odwiedzać ponownie. A kiedy dorastające dzieci wielokrotnie odwiedzają hotel (nasze dzieci przebywały w Mauna Lani na Hawajach osiem lat z rzędu), zgadnij, gdzie kiedyś będą chciały wrócić ze swoimi dziećmi?

4) Coś przy odprawie dla dzieci. Kolorowe kredki. Kolorowanki. Piłki plażowe. Zabawki plażowe. Wypchane zwierzęta. Widziałem to wszystko podczas meldowania się w hotelach, a nasze dzieci to wszystko pokochały. Kiedy dostają coś przy zameldowaniu, nie tylko daje to im coś do zajęcia i uprzyjemnia wakacje, ale także sprawia, że ​​czują się mile widziani i łączą się z hotelem.

5) Proaktywne zalecenia dotyczące atrakcji przyjaznych dzieciom. Nie zawsze łatwo jest znaleźć w internecie świetne listy zajęć przyjaznych dzieciom. Chciałbym automatycznie otrzymać arkusz lub dwa od hotelu z wyszczególnieniem najbliższych parków, placów zabaw, akwariów, muzeów dla dzieci, przyjaznych dzieciom lekcji gotowania i innych lokalnych rzeczy, które rodziny wysoko oceniają. Utworzenie i utrzymanie listy nie wymagałoby więcej niż kilku godzin pracy konsjerża, a wizyta każdej rodziny byłaby bardziej udana. Jedną z moich największych irytacji jest to, że pytam konsjerża o pomysły na lokalne rzeczy do zrobienia z dziećmi, a konsjerż kieruje mnie do hotelowego klubu dla dzieci (tak, zdarzyło się to więcej niż raz).


6) Trochę dodatkowej przestrzeni w pokojach. Rodziny małych dzieci mogą być zmuszone do skonfigurowania gier Pack’n Play. Większość rodzin ma dodatkowy bagaż. I zawsze będzie przestój w pokoju, kiedy nie chcesz być wciśnięty w pokój z bardzo małą ilością dodatkowego miejsca. Rozumiem, że hotele nie mogą w magiczny sposób powiększyć swoich pokoi i w pełni doceniam, że historyczne hotele zazwyczaj poświęcają przestrzeń dla charakteru. Mówię tylko, że wspaniale jest mieć trochę bardziej przestronne pokoje.


7) Przyjazny dla dzieci basen i jacuzzi. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich hoteli. Ale jeśli masz basen i chcesz przyciągnąć rodziny, wybierz płytką sekcję w głównym basenie. I miej albo oddzielną wannę z hydromasażem dla rodzin, albo pozwól dzieciom korzystać z głównej wanny z hydromasażem bez utrzymywania zbyt wysokiej temperatury. Zasadniczo spójrz na swój basen z perspektywy rodzin i zobacz, czy jest to miejsce, w którym naprawdę chcieliby spędzić dzień, i gdzie rodzice mogą pozwolić swoim młodszym dzieciom bawić się w basenie, niekoniecznie będąc z nimi (ale nadal nadzorując, oczywiście). I proszę, nie zmuszaj nas do pokazywania opasek na ramię lub kart pokojowych, aby dostać ręczniki. W każdym hotelu, dużym czy małym, chcę być postrzegany jako gość, a nie jako numer pokoju.


8) Klub dla dzieci otwarty przez cały dzień bez dodatkowych opłat. Prosimy nie zmuszać rodzin do płacenia 50–100 dolarów dziennie i poświęcać cały dzień na zajęcia w klubach dla dzieci. To jeden z moich ulubionych elementów. Dzieci mogą wyjść na słońce i zatrzymać się i zająć się rękodziełem, pograć w gry lub obejrzeć film, kiedy chcą, lub wybrać się na wycieczkę po hotelu z personelem klubu. Nasze dzieci zwykle nie chcą przebywać tam dłużej niż godzinę lub dwie na raz i zwykle nie wiemy z góry, kiedy będą tego chcieć, więc elastyczność ze strony klubu dziecięcego jest koniecznością. Hotele nie mogą myśleć o klubach dla dzieci tylko jako o miejscach, w których rodzice mogą zameldować swoje dzieci na cały dzień; Pomieszczenia klubowe powinny być również miejscem, w którym dzieci w każdym wieku mogą odpocząć na chwilę na słońcu.


9) Łatwe opcje jedzenia dla dzieci. Uwielbiam, gdy hotel ma swobodną restaurację ze świetnym menu i (jako zapasowe) menu dla dzieci. A jeśli jest ładniejsza restauracja, zorganizuj swobodną sekcję – może na zewnątrz – dla rodzin. To wspaniale, gdy dzieci mogą trochę pobiegać, czekając na nadchodzącą kolację, i zawsze miło jest mieć możliwość odebrania rzeczy i przyniesienia ich z powrotem do pokoju, jeśli nie masz ochoty na kolację.

10) Łatwa / niedroga opcja prania. W wielu hotelach jedyną opcją prania jest The List. Znasz Listę – jest w szafie przymocowana do plastikowego lub płóciennego worka i wskazuje, że hotel wypierze twoje spodnie za jedyne 5 $, a skarpetki za 2 $. To nie jest przyjazne rodzinie! Dzieci się brudzą. Niektóre hotele zapewniają bezpłatne pralki i suszarki, z których skorzystaliśmy w tym roku w Mauna Lani i Four Seasons Bora Bora. Inni oferują maszyny na monety, co nadal jest w porządku. Bardzo bym chciał, żeby więcej hoteli zapewniało dostęp do maszyn lub przynajmniej miałbym możliwość wyprania całego prania za rozsądną cenę – powiedzmy 15 dolarów. A świadomość, że będziesz mieć dostęp do pralni w hotelu, znacznie ułatwia pakowanie.
Hotel wypierze bezpłatnie sześć rzeczy dziennie na osobę. Nawet gdy rano zapomnieliśmy włożyć brudne ubrania do worka na pranie, tego wieczoru znajdowaliśmy je wyprane i poskładane dla nas. Jakie to jest świetne?


11) Rzeczy dla dzieci. To wspaniale, gdy hotele mają w pokojach szlafroki dla dzieci. Miło jest też mieć zlew na wysokości, która jest dobra dla dorosłych, ale także dostępna dla dzieci. W większości hoteli nasza pięciolatka może sięgnąć do zlewu, nawet jeśli jest na palcach, aby umyć zęby lub ręce. Ale byliśmy w niektórych hotelach, w których dzieci są zmuszane (w niebezpieczny sposób) do przewracania pojemników na śmieci jako improwizowanych kroków, aby dotrzeć do zlewów.


12) Ogólny klimat przyjazny dzieciom. Wreszcie, chcę mieć poczucie, że nasze (dobrze wychowane) dzieci są mile widziane. Możesz być najprzyjemniejszym, najbardziej formalnym hotelem na świecie, a Twoi pracownicy mogą nadal traktować dzieci jak cennych gości, a nie potencjalne uciążliwości. Uwielbiam, gdy pracownicy robią wszystko, co w ich mocy, aby porozmawiać z naszymi dziećmi i zapytać o ich wakacje lub zaproponować rzeczy do zrobienia następnego dnia.

Mogą to być osoby sprzątające, menedżerowie lub pracownicy basenu – każdy, kto ma kontakt z dziećmi. Przebywałem w dużych hotelach wypoczynkowych, w których personel nie był zbyt przyjazny, oraz w europejskich hotelach miejskich, gdzie personel po prostu miał świetne interakcje z dziećmi, co z kolei sprawiało, że powrót do hotelu wieczorem był przyjemniejszy. .
To dwanaście najważniejszych rzeczy, których szukam w hotelach przyjaznych dzieciom. Co przegapiłem? Co byś zawarł? Które hotele spełniają wszystkie te kryteria?